Dívčí blog o lásce a víře. Líbající

Listopad 2013

Snailmail - Penpals - Swap

23. listopadu 2013 v 9:41 | Miska :-D (autorka blogu) |  Vyzkoušej te!
Ahoj Holky,
omlouvám se, že na blog dočista zapomínám. Vím, že je to škola, ale nikdy jsem na něj neměla tolik času, abych jen blogovala. Člověk musí ven mezi lidi a hlavně musí plnin úkoly jeho života.

Jeden takový úkol přede mnou mě čeká - MATURITA! Nechci Vás tímto slovem nijak znepokojit, jen Vám chci říct, že jsem tento rok dost zaneprázdněná. Školy je opravdu hodně.

Ale abych Vám znepříjemnila nijak náladu, tak mám pro Vás jednu vychytávku. I když mám školy hodně, že se třeba ani v týdnu nepustím film nebo se nesejdu s kamarádkami, pak se snažím trošku odreagovat z tohoto světa skrze dopisy.
Rozumím a chápu Ty, kterým dopisy přijdou staré, nemoderní nebo nudné. Ale opak je pravdou!

Mě dopisy přijdou super věc - mám kamarádku a i když ona bydlí v jiném městě, tak mi psala dopisy, jak jí to s tím klukem vychází nebo ne. Bylo to moc fajn, protože email je sice super, ale dopis je lepší. Přes dopis mužeš vyjádřit více svoje city, uchovat si ho pod polštářem, když ten dopis je milostný nebo jen čistě si dopisovat s kamarády z jiných koutů světa, kteří se chtějí dozvědět o naší České Republice více a vy tak náhle zjistíte, že pkud milujete cestování stejně moc jako já, pak můžete cestovat a poznávat svět jiných lidí skrze dopisy.

Píšu o dopisech proto, že před Vánoci je ta nejlepší doba napsat své opuštěné babičce nebo vzdálené sestřenici a nebo si holt najít nějakého skvělého kamaráda, který Vás třeba přes sopisy doučuje španělštinu až z míst jako je Macchu Picchu nebo Vám jen kamarádka poslala čokoládu až z Asie... Možností je spousta. A pokud se rozhodnete třeba sbírat mince z každé země, neváhejte a napiště si o ně, nebo snad máte rádi klíčenky?

Abych Vám ještě objastila pár půjmů, ktreré se dopisování týkají:

snailmail(ing) - dopisování i s nějakými dárky
penpal/s - označení pro dopisovatele/dopisovače - nejčastěji používané penpal friend
swap - výměna pohledů mezi 2 sbíračemi pohledů

Pokud jsem Vás tímto článkem trochu nadchla, neváhejte a napište mi komentář, zprávu na facebooku: https://www.facebook.com/divciblog nebo mi napiště zprávu zde na blogu.

Mohu Vám dát pár rad, stránek, které toho provozují nebo se jen tak o tom pobavit, kolik třeba stojí známka do USA...

Nezapomeňte, že máte možnost skrze dopisy udělat někoho štastným jen trochu utéct ze vedních dnů.

Třeba jednou jsem vystavím fotku svých pohledů, dopisů nebo obálek a nebo je hodím na facebook.

Už se moc těším, na Vaše nápady, připomínky, ohlasy, nadávky, kritiky, na to, co všechno jste již a z jaké země dostaly, co se Vám nejvíce líbilo a odkud nebo jaký pohled/dárek se Vám líbil nejvíc.

Pro mě vždy nejlepší dopisování je s lidmi, kteří jsou věřící a se kterými se o tom skrze v dopisem mohu sdílet, sdílet o tom, jak Úžasný je Bůh.

Ať Vám Búh žehná a chrání Vás,

Vaše Míša