Dívčí blog o lásce a víře. Líbající

Prosinec 2012

Křestanem v nekřestanské třídě?

9. prosince 2012 v 16:16 | Miska :-D (autorka blogu)
Mí milý spolužáci, mé krásné a věřící kamarádky a všem mým báječným čtenářům,

Poslední dobou se mi stává, že mě ve škole (ve třídě) někteří mí spolužáci nerespektují, tedy hlavně mé rozhodnutí. Zvykla jsem si, že se někteří občas na něco zeptají, popřípadě mě chtějí více poznat, ale část mých spolužáků a kamarádů si ze mě dělají srandu. Dělají si srandu z toho, že jsem se rozhodla sexuálně žít až v manželství, že se nestýkat s lidmi, které zajímají povrchní věci, vyptávají se na to, co dělá Bůh, zda je tu s námi a jaké zázraky se mi staly.

Jenže by tu byl problém. Oni to nemyslí vážně. Já je nechci urazit a vlastně je i chápu, ale mě nerozumí. Nerozumí tomu, že mám své zásady, svá rozhodnutí, za kterými stojím, protože na to nejsem sama. Mám kamarády, kteří mě v přpadě pomohou mi zase stát a pomoct mi.

Vím, že jsou lidi rozdílní, jiní mě chápou, podporují mě, ale jsou tací, kteří do mě neustálě pořád rejpou. Ve své třídě mám 2 spolužáky Křemílka a Vochomůrku (když si představíte je, a ti kdo je znáte, pochopíte). Každý z nich je jiný, ale oba vda jsou vlastně stejní. Prudí stejně a mají vlastné stejné zájmy. Jeden mě celou dobu shazuje, hlavné mé sebevědomí a ten druhý ten to dělá přes víru. Rýpe si do věcí, na kterých mi záleží, které jsou pro mě vším.
Neumím odpovídat na otázku typu: "Myslíš si, že Bůh poslouchá metal?" nebo "Co na to říká ten Tvůj Bůh? " a nejlepší je: "Co ten Bůh?". Jak mám vědět, co dělá Bůh podle něho? Já jen vím, že mě Bůh miluje, že existuje a že v Něm mám jistotu. Smrti se víceméně bát nemusím, protože mám jistotu, co se po smrti stane a tak mě to netrápí. Vlastně jestli existuje jedna věc, na které mi opravdu záleží je: dělat vše pro Boha. Aby můj život celý jemu směřoval. Záleží mi na tom a oni se tomu jen hloupě smějí a je mi jasné, že to bude pokračovat...ale vím, že Bůh to má celé v Jeho rukách.

Na závěr bych chtěla připojit pár věršů z Bible:
Filipským 2:13 Neboť je to Bůh, který ve vás působí, že chcete i činíte, co se mu líbí.
Matouš 25:40 Král odpoví a řekne jim: 'Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.'
a: Nedovol, aby Tě ztrach z prohry, vyřadil ze hry

Vaše Míša, která v případě nouzi napíše další článek pro Vás :-)

A nezapoměnte,že o Vánocích je s Vámi Bůh a je jen na Vás, zda ho pozvěte k sobě domů :-)