Dívčí blog o lásce a víře. Líbající

Září 2012

Jak "sbalit" kluka

25. září 2012 v 20:41 | Miska :-D (autorka blogu) |  Poradna...lásky

Ahoj holky,

skoro denodenně mi na blogu píšete komentáře a hlavně rady, jak kluka sbalit, jam mu vyznat své city, jak ho zaujmout, jak ne netrapnit a zárověn mu říct, že ho milujete.

Máte s tím své zkušenosti? Potřebujete s tím poradit? Trápí Vás, že nevíte, jak na tom jste? Bojíte se to zkusit? Bojíte se odmítnutí? Jste stydlivé? Nevíte jak na to?

Pokusím se sem schrnout pár situací, v kterých mi píšete, že si nevíte rady, že v nich tápete a které Vás trápí:

1. Když se kluk chová jinak s kamarády než sám

Jsi zamilovaná do kluka, který se jinak chová před Tebou a jinak před kamarády?

V tomto případě si zakládá na tom, aby vypadal skvěle. Jeho chování prozrazuje, že před kamarády má nějakou masku, která ho chrání. Záleží mu na tom, aby na ně udělal dojem, aby si s nimi rozumněl, aby věděl, že ho berou. Když je sám, tak se chová jinak. Tolik se nepředvádí, nevyparuje, neintrikuje. Zkrátka je sám sebou. A to je pro Tebe určitě dobře. Každý je rád oblíbený, ale taky každý má rád respeck, úctu, nebo třeba jen obdiv. Jestli už ho trochu zajímá i názor holek, tak ho určitě potěší Tvůj názor, rád si s Tebou ttřeba pokecá, pobaví se jinak než s kámošema. Ale bohužel se o to musí trošku zajímat. Jestli dává přednost svým kámošům, než si třeba jít pokecat s nějakou holkou, pak to není dobré a tady platí jen dvě věci: vytrvat v tom, tak aby jsi ho něčím zaujala, ovčem bude Ti to stát spoustu práce a nebo o holt nechat jít a zapomenout...

2. Když Vás loví očima

Líbím se mu? Proč mě pořád probodává tima svýma očima? Proč se na mě pořád usmívá? Proč uhýbá pohledem, když se chci usmát?

Když se na Vás kluk tak nenápadně dívá, když si Vás prohlíží, nebo naopak dělá, že Vás přehlíží? Když Vás naschvál vyleká, tím, že se Vás dotkne a ještě vykřikne? Tím, že se za Vámi ohlíží, že Vás probodává svým pohledem, že se na Vás usmívá? A vy nevíte co s tím? Tak s tímhle Vám rozumím. Líbíš se mu. Jenže se Vám to bojí říct. Musí si to sám uvědomit. Sám v sobě si musí srovnat své city k Tobě. Dej mu chviličku čas. Někdo Ti poslal lístek s: Miluju Tě? Ves skřínce máš růži? Nebo jsi byla s kamarádem venku a on si Tě krásně vyfotil? Nebo Tě úžasně namaloval? Rozeznáš kluka, který to dělá z lásky a který to dělá, že musí vědět, že je nejlepší? Občas se kluci jen stydí Vyjádřit své pocity. A proto do Tebe občas strčí, jen aby věděl, jak zareaguješ. Něbo Ti jen tak zasune pramínek za ucho či Ti smete nebo odstraní (slízne!) drobek či polevu z úst nebo z tváří. Toto jsou příznaky stydliví zamilovanosti.

3. Když mu nemůžete své city vyznat

Co dělat, když se stydíte? Víte, že Vám záleží na něm, ale nedokážete se zebe vysoukat, něco, co by mu napomohlo vyznat, co k němu cítíte? Víte, že mezi Vámi možná něco bude, ale zatím moc nechcete riskovat? Holt byste rádi zapůsobili, ale neumíte se hezky vyfiknout nebo být iniciativní?

Nedokážete se s ním bavit, aniž by jste se červenali? Nebo nevíte najednou co říct? To je naprosto prosté. Ale zbavte se toho! Není nic jednoduššího, než se zachovat profesionálně a bavit se s ním normálně. Být kamarádka. Naučit se ho kamarádsky rozesmát. Copak to neumíš? Nezapoměn, že přes přátelství je nejlepší láska. Když jste si dobrými kamarády, pak se časem třeba stane, že bude mezi Vámi mnohem něco víc. Též Vám vydrží déle Váš vztah, než těm, kteří se do sebe bezhlavě zamilovali, ale pak se bolestně rozešli, protože mezi nimi láska vyprchala.


Tady je pár mých (pravých) postřehů, jak to vidím já. Jak mě se jeví vztahy, nebo jak já bych Vám poradila. Nejsem žádná psycholožka, ale jen Vám chci říct své pocity o vztazích. 
 

Snad jsem Vám, aspon někteřím pomohla a doufám, že mi napíšete, jak to dopadlo ve zprávě na Facebooku, kliknutím na "To se mi líbí ;-)" na Facebooku:

https://www.facebook.com/divciblog


Těším se tam na Vás :-)

Vaše Míša :-D