Dívčí blog o lásce a víře. Líbající

Leden 2009

Láska 2

21. ledna 2009 v 10:31 | miska |  Láska
Není pět nebo šest divů světa,ale jen jeden: LÁSKA.
Odloučení působí na lásku jako vítr na oheň. Malý uhasí, velký rozdmýchává.
Sex bez lásky je jako kniha bez textu...
Láska je první poznání smyslu života. Ale zároveň poslední pohled za dětstvím.
Světu jsi možná jen jedinou osobou, ale jediné osobě můžeš být celým světem.
Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život.
Znej míru v lásce, ať je stálá, zmešká, kdo otálí, i ten, kdo příliš cválá.
Lidská přirozenost nemá lepšího pomocníka než lásku.
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.
Pravá láska je stav, ve kterém člověk cítí osudovou potřebu být neustále s milovanou osobou.
Žádný muž ani žena neví, co je to dokonalá láska, dokud nejsou ženatí nebo vdaní čtvrt století.
Veliká láska se rodí z poznání osoby nebo věci, kterou milujeme. Neznáš-li ji, nemůžeš ji milovat, leda chudě
Čím větší muž, tím hlubší jeho láska.
Milovat znamená přát někomu, co se pokládá za dobré; a to pro něho, nikoliv pro sebe.
Lásku nepoznáme v okamžiku, kdy nalezneme dokonalého člověka, ale v okamžiku, kdy ho jako takového začneme vidět...
Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem.
Láska je jako příklad z matematiky. Počítáš a u výsledků zjistíš, že jsi někde udělal chybu. Chceš se vrátit, ale nemůžeš - zvoní...
Není jiného léku na lásku, než více lásky.
Láska je lék od násilí a klíčem k tajemství světa.
Láska, to není jen pohled věnovaný jeden druhému, znamená to dívat se společným směrem.
Láska je mocnější než jakákoli síla a moudřejší než filozofie.

Láska a chemie

21. ledna 2009 v 10:30 | miska |  Láska

Láska a chemie

Člověk nosí ve svém podvědomí informace o tom, jaký partner je pro něj vhodný. Když se dostanete do kontaktu s osobou opačného pohlaví, váš mozek začně vyhodnocovat, jestli se k vám daná osoba hodí. Vyhodnocování probíhá na několika úrovních, nejen podle vzhledu, ale podle dalších faktorů, např. držení těla, hlas, společenské postavení, vůně, oblečení, vyzařování myšlenek... Pokud váš mozek shledá, že se k vám daná osoba alespoň dočasně hodí (typicky flirt), vyšle signály do nadlednivek a ty začnou pumpovat do těla hormony a látky, které ovlivní vaše další chování.
Prvotní poblouznění
Prvotní poblouznění je úvodní částí milostného vztahu. Během tohoto období se milencům vylučuje do těla velké množství fenylethylaminu a dopaminu. Fenylethylamin vyvolává euforii a pocity štěstí a dopamin pasivně zlepšuje náladu. Fenylethylamin je návyková droga, uvolňuje se do těla, když je člověk s milovaným partnerem. Pokud se zamilovanému nedostane, často ztrácí schopnost normálně fungovat, nespí, nejí a nepracuje.
- Fenylethylamin

Fenylethylamin je strukturně nejjednodušší a přitom velmi účinný hormon a alkaloid skupiny amfetaminu. Je základní látkou, od níž je odvozeno několik stovek různých podobných organických sloučenin, jak přírodních, tak syntetických, většinou s významnými psychotropními vlastnostmi. V čistém stavu je to bezbarvá kapalina, na vzduchu tvořící pevný uhličitan reakcí s oxidem uhličitým.
Fenylethylamin je produkován septem limbického systému mozku v řídící centrále pocitů, což je část mozku zodpovědná za veškeré emoce. Ve větším množství je jako alkaloid obsažen např. v listech brukve zelné (Brassica oleracea, zelí, květák apod.) a to v množství 2 až 9 ppm a ve jmelí bílém (Viscum album).
Je obsažen i v jiných přírodních zdrojích, včetně potravin, zejména prošlých mikrobiální fermentací (např. v čokoládě). Předpokládalo se, že při konzumaci ve větším množství může dojít k psychotropním efektům, ale je v těle rychle enzymaticky odbouráván enzymem MAO-B, což zabraňuje tomu, aby se dostal ve větším množství do mozku.
Pravá láska
Po čase se produkce a vyplavování fenylethylaminu v tělech milenců snižuje a fenylethylamin nahrazuje hormon efedrin. Je to nutné, protože kdyby se produkce fenylethylaminu nesnižovala, partneři by se od sebe prakticky nemohli odrthnout a nemohli by žit normální život. Představte si, že byste se svým miláčkem trávili každou možnou chvíli až do konce života. Neměli byste na nic jiného čas a zanedbávali byste svou rodinu, přátelé, práci, školu...
Feromony
Feromony jsou přírodní chemické látky, které produkuje vaše tělo, aby dalo druhému pohlaví najevo, jaký máte imunitní systém. Důvod je prostý - člověk je složitý ekosystém a téměř polovina bakterií a organismů, které máte ve svém těle, jsou vetřelci. Aby lidské pokolení nevymřelo, dala nám evoluce jedinou zbraň proti agresivním bakteriím - sex. Tím, že se spojí spermie s vajíčkem, "zamíchají" se imunitní systémy muže a ženy a zrodí nový člověk, který bude chráněný před agresivními bakteriemi.
Základní složkou lidského imunitního systému je tzv. histokompatibilní komplex (MHC). Je to podpis, který nese každá lidská buňka. Díky MHC umí naše tělo odhalit a zničit nebezpečné bakterie. V zájmu lidského druhu je, aby byly kombinace MHC ve společnosti pestré a neustále se měnily. Ženy proto přitahuje takový imunitní systém, který je odlišný než jejich vlastní, nesmí být ale odlišný příliš. Feromony stejného nebo velice odlišného imunitního systému jsou ženě odporné.

Láska

21. ledna 2009 v 10:28 | miska |  Citáty
» Láska je prsten a prsten nemá konce. » Láska je jako sněhová vločka. Když si myslíš, že ji pevně držíš, roztaje... » Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem. » Láska je jako slza. Rodí se v oku a padá k srdci. » Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. » Láska nespočívá v tom, že se lidé na sebe dívají, ale že hledí společně jedním směrem. » Lásku nepoznáme v okamžiku, kdy nalezneme dokonalého člověka, ale v okamžiku, kdy ho jako takového začneme vidět.. » K čemu jsou krásné věci, nemůžeme-li je vidět milovnýma očima? Co dělat s krásou, ba i s radostí, neokoušíme-li je v srdci druhého? (R. Rolland) » Láska je jako příklad z matematiky. Počítáš a u výsledků zjistíš, že jsi někde udělal chybu. Chceš se vrátit, ale nemůžeš - zvoní... » Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné (Antoine De Saint-Exupéry) » Láska je složitý problém, který se řešením dále komplikuje. George Bernard Shaw » Láska je líbezný květ, ale je třeba odvahy, abychom si jej šli utrhnout na kraj strašlivé propasti. Stendhal » Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo. Americké přísloví » Láska je to, po čem neskonale toužíme, když ji nemáme, a když ji najdeme, a ona zkončí, tak se modlíme k bohu, kéž bychom ji nikdy nebyli poznali. Werunka