Dívčí blog o lásce a víře. Líbající

vlasy

29. března 2007 v 17:29 | miska
Každý člověk má jiné vlasy. Pokud chceš mít zdravé vlasy, které bude snadné upravovat, musíš nejdříve zjistit, jaký typ vlasů máš. Na základě toho si pak můžeš vybrat vhodnou vlasovou kosmetiku.
Rozeznáváme tři typy vlasů:
Normální - všechno funguje jak má.
Mastné - pokožka produkuje příliš mnoho mazu. Obvykle k tomu dochází během puberty. Vlasy působí mastným dojmem, jsou zplihlé a těžko se dají upravit do účesu. Ušpiní se mnohem dřív než normální vlasy, protože mastnota nečistoty přitahuje. Je důležité je pravidelně umývat; pokud to je třeba - i každý den.
Suché - pokožka neprodukuje dostatečné množství mazu. Vlasy jsou suché a křehké, protože je nic dostatečně nechrání. Při péči o takové vlasy by neměl chybět kondicionér, který vlasům dodá chybějící vlhkost a pružnost.
LUPY
Lupy jsou problémem spojeným s obnovou pokožky hlavy. Často se začínají objevovat v pubertě. Na "vlastní kůži" tento problém pozná asi 60% dospělé populace. Lupy vznikají v důsledku přemnožení jednoho druhu mikroorganizmu na pokožce hlavy.
Máš-li tento problém, používej speciální šampóny proti lupům, které dokáží účinně odstranit viditelné lupy z vlasů i pokožky hlavy a při pravidelném používání pomáhají předcházet jejich opětovnému vzniku.
Jak pečovat o vlasy
Stejně jako u čištění pleti i v případě péče o vlasy si můžeš vytvořit jednoduchý návyk:
1) Nejdřív vlasy umyj šampónem.
2) Podle potřeby nanes kondicionér a jemně jej vmasíruj do vlasů po celé jejich délce (zvláště na konečky).
3) Nakonec vlasy důkladně opláchni vlažnou vodou. Mokré vlasy jsou náchylné k mechanickému poškození, proto je nikdy netři osuškou, ale nechej vlhkost do osušky vsáknout. Vlasy tak získají zdravý lesk. To, jak často si vlasy umýváš, nemá vliv na množství mazu na pokožce hlavy. Pokud to bude zapotřebí, můžeš si je umývat i každý den.
Šampón vlasy důkladně umyje. Některé šampóny díky speciálním složkám vlasy zároveň vyživují.
Kondicionér dodává vlasům vlhkost. Zabraňuje zacuchání vlasů a současně je chrání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama